Deborah Gowans55W55Accrington RR
Craig Partridge61M50Altrincham AC  LTD
Shaun Jackson62M50Altrincham AC  LTD
Mark Ruscoe135M40Ambleside AC
Matt Leigh136M45Ambleside AC
Gregory Edgley59M40Baildon Runners
Andrew Price72M40Baildon Runners
Steve Wathall97M60Black Combe R
Martin Walsh8M70Bowland FR
Allan McKeown13M45Bowland FR
Chris Balderson16M55Bowland FR
Matt Bourne21M50Bowland FR
Tom Smith22M50Bowland FR
David Littler23M55Bowland FR
John Graham24M55Bowland FR
Simon  Bennett60M60Bowland FR
David Wilson86M55Bowland FR
Andrew Smith29M50Calder Valley FR
Simon Bourne94M50Calder Valley FR
Daniel Biggs104M40Calder Valley FR
Darren Earnshaw107M40Calder Valley FR
Fiona Lynch180W45Calder Valley FR
Andy Watts96M70Cheshire Hill Racers
David Cowburn69M45Chorley
Darren Fishwick164M50Chorley
Katherine Klunder165WChorley A & T
Bill Beckett173M55Chorley A & T
Daniel Pritchard128MChorlton Runners
Mark Nutter1M60CleMH
George Chapman35MCleMH
Paul Thompson64M50CleMH
Wayne McIntosh88MCleMH
Martin Terry99M60CleMH
Andrew Webster112M50CleMH
Carl Helliwell113M45CleMH
Andrew Armstrong117M50CleMH
Michelle Abbott121W40CleMH
Chris Funnell122M55CleMH
Scott Cunliffe131M45CleMH
Mick Proctor150M55CleMH
Richard Briscoe166M40CleMH
Andrew Foster170M55CleMH
Colin Woolford171M45CleMH
Wendy Dodds98W70Dallam Running Club
Richard Bembridge47M50Dark Peak FR
Simon Conroy48M45Dark Peak FR
Sarah Harmon77WDark Peak FR
Matt Harmon78MDark Peak FR
Steven Jones101M55Dark Peak FR
Nicky Spinks175W50Dark Peak FR
Amy Freeman20WDarwen Dashers
Simon Taylor91M40Darwen Dashers
Carly Edwards127WDarwen Dashers
J Worboys-Hodgson153W50Denby Dale AC
Jon Pemberton161MDronfield RC
Nina Mason57W45Elvet Striders
Mike Roberts42MFellandale
Brian Hickey54M55FRA
Nick Hammond83M50Framlingham Flyers
Daniel Stinton19M40Glossopdale H
Rob Rayner44MGlossopdale H
Ian Conyers120M65Goyt Valley Striders
Luke Salmons132M40Harrogate Harriers
Matt Dunn37M50Holcombe Harriers
Graham Stevens39M45Holcombe Harriers
Neil Swan71M45Holcombe Harriers
Sean Constantine73M50Holcombe Harriers
Pamela Moriarty74W45Holcombe Harriers
Simon Moriarty75M50Holcombe Harriers
Andy Haines87M40Holcombe Harriers
Lisa Carter89W50Holcombe Harriers
Greg Webster167M50Holcombe Harriers
Christine Addison31W55Horsforth Fellandale
Louise O’Brien34W45Horsforth Fellandale
Niamh Jackson49W40Horsforth Fellandale
Marc Short68M40Horsforth Fellandale
Timothy Knighton90MHorsforth Harriers
Dan Gilbert80M45Horwich RMI Harriers
Marcus Taylor172M50Horwich RMI Harriers
Kate Archer152W40Ilkley AC
John Barry138M55IMRA
Jack Walton30MU21Keighley & Craven
Russell Fairhurst137M55Keighley & Craven
Allan Sumner79M50Lancaster&Morcombe
Richard Buckle157M50Leeds Bradford Tri
Mick Hill182M45Leeds City Ath’s.
Philip Withnall147MLonsdale FR
Claire Nance148WLonsdale FR
Mark Shuttleworth76M50Lostock AC
Kerry Jackson84W40Lostock AC
Mike Ernill85M50Lostock AC
Samantha Sale105W45Lostock AC
Adrian Hope106M45Lostock AC
Josie Greenhalgh109W45Lostock AC
Rachel Hancock110W45Lostock AC
Chris Taylor119M50Lostock AC
Donna Kelsall126W40Lostock AC
Tony Marlow141M55Lostock AC
Emma Wroe144W40Lostock AC
Barry Wroe145M40Lostock AC
Scott Hutchinson168M45Marsden Racers
Bob Foreman46M60Matlock AC
Mark Elwis53M55Matlock AC
Dave Clarke17MMercia
Andy Davies155M55Mercia
Al Smithson81MMersey Tri
Shona Moore82WMersey Tri
John Thompson100M50Newburgh Nomads
David Ralphs123M60Newburgh Nomads
Wally Coppelov133M60Newburgh Nomads
Fred Duenbier134M65Newburgh Nomads
Chris Usher142M45Newburgh Nomads
Jim Maxfield154M70Newburgh Nomads
Catriona Purdy178W45NLFR
Amanda Galsworthy6W40North Leeds FR
Sheelagh Ratcliff43W55North Leeds FR
Allison Skillicorn50W40North Leeds FR
Rose George52W50North Leeds FR
Stuart Ferguson103M60Northumberland FR
Oliver Richards41M40Otley AC
Chris Brunold102W55Otley AC
Helen Barry139W50Pennine FR
Patrick Barry140M55Pennine FR
Lenka Vidamour10W40Penny Lane Striders
Jon Green33M45Preston H
Peter Bolton63M60Red Rose
Marcel Ellison65M40Rossendale H
Patrick Brennan66M40Rossendale H
Andrew McFarlane158M50Rossendale H
Sue Haslam4W65Scarborough AC
Richard Timms151M50Settle H
Rachel Lumb2W55Stainland Lions
Simon Bayliss93M55Steel City Striders
Matt Williams116M45Steel City Striders
Duncan Cannon114M40Todmorden H
Dave Garner143M50Todmorden H
Duncan Ritchie160M50Todmorden H
Pete Rolls174MTodmorden H
Stuart Wolstenholme181M50Todmorden H
Roger Grogan162MTop Gun Tri
Robert Simson163MTop Gun Tri
David Barnes18M55Trawden AC
Martin Hounslow28MTrawden AC
Pete Welsh108M40Tri Preston
David Large146M50Tri Preston
Steve Hook3M50U/A
Jay Bennett12M45U/A
Phil Greenough14M40U/A
Mark Diplock15M40U/A
Gary Thompson25M60U/A
Rachel Doody26WU/A
Daniel Reynolds27MU/A
Mathew Taylor32M45U/A
Jenna Gardner38W40U/A
Tom Hall40MU/A
Rupert Holden45M50U/A
Matthew Nichols51MU/A
David Hereward56M45U/A
John Claxton67M45U/A
Christopher Lee70M40U/A
James Brown92M40 U/A
Paul O’Looney95M50U/A
Max Howard111M60U/A
Oliver Barnes115M40U/A
Stuart Nash118M50U/A
Stephen Huyton124M40U/A
Rosie Walsh125WU/A
John Greenwood129M45U/A
Andrew Ernill149M50U/A
Tommy Buckle159MU/A
Joseph Brady169M45U/A
Justin Vogler179M50U/A
Jonathan Pownall5MValley Striders
Sarah Smith7W55Valley Striders
Stephen Dixon9M65Valley Striders
Mark Farrell11MValley Striders
Peter Heywood58M50Vegan Runners
Jason Schofield176M50Wharfedale Harriers
Chris Knight130M50Wootton RR
David Galsworthy156M60York Acorn
Peter Murray177M50York Acorn
Andrew Johnson36M60York Knavesmire H
Entries for Tour21 at 09Sept21. Any mistakes please let me know. Still plenty of room.