Tour of Pendle Fell Race
34th Race Sat. 18th. November 2017
Results
1 Chris Holdsworth 28 M CleMH 02:19:16
2 Jack Wood 202 M Ilkley H 02:22:56
3 Victoria Wilkinson 493 W Bingley H     Record 02:23:25
4 Kim Collison 473 M Borrowdale 02:25:03
5 Sam Watson 227 M Wharfedale H 02:25:15
6 Daniel Mills 262 M Barlick FR 02:25:23
7 Ted Mason 398 M Wharfedale H 02:26:32
8 Nicholas Barber 320 M Pennine FR 02:28:56
9 Mark McGoldrick 404 M Wharfedale H 02:30:06
10 David Mirfield 350 M Barlick FR 02:30:31
11 Spencer Riley 164 M40 Wharfedale H 02:31:11
12 Andrew Laycock 481 M CleMH 02:32:24
13 Max Wainwright 416 MU23 Dark Peak FR 02:37:22
14 Graeme Brown 345 M40 Todmorden H 02:38:12
15 Julian Goudge 498 M45 Horwich RMI H 02:38:40
16 David Bagot 307 M CleMH 02:39:08
17 Nick Treitl 361 M Barlick FR 02:39:14
18 Dave Motley 368 M CleMH 02:39:36
19 Ali Burns 207 M Wharfedale H 02:39:58
20 Richard Pattinson 250 M50 Calder Valley FR 02:40:42
21 Richard Smith 405 M Endurance Store 02:40:57
22 Phil Livermore 118 M North Leeds FR 02:41:08
23 Lawrence Eccles 198 M Penny Lane Striders 02:41:38
24 Rory Harris 219 M U/A 02:42:23
25 Ken Sutor 89 M40 Cheshire Hash HH 02:42:29
26 Nick Charlesworth 295 M50 Wharfedale H 02:42:57
27 Ian Ridgeway 150 M Buxton AC 02:43:15
28 John A. Shuttleworth 199 M45 U/A 02:46:25
29 Marc Sennett 296 M Wharfedale H 02:46:57
30 Thomas Hare 230 M Settle H 02:46:58
31 John Whitehouse 514 M40 Barlick FR 02:47:09
32 Owen Beilby 512 M Wharfedale H 02:48:15
33 Andy Berry 312 M Barlick FR 02:48:29
34 Paul Hobbs 302 M40 Todmorden H 02:48:54
35 Martin Hurst 232 M Pudsey & Bramley 02:49:11
36 Tim Campbell 4 M40 Astley&TyldesleyRR 02:49:26
37 Joe Waller 205 M Rossendale H 02:49:32
38 Matt Dunn 140 M45 Holcombe H 02:49:39
39 Jon Tinman 82 M50 Rossendale H 02:49:44
40 Al Smithson 244 M Mersey Tri 02:49:48
41 Annie Roberts 324 W Todmorden H 02:49:51
42 Jonathan Melia 72 M45 Rossendale H 02:50:08
43 Allen Bush 422 M U/A 02:50:24
44 Peter Coates 98 M40 CleMH 02:51:08
45 Ben Sheppard 265 M40 Ilkley H 02:51:25
46 Jonny Croston 482 M U/A 02:51:30
47 Paul Carman 267 M40 Ilkley H 02:51:43
48 Chris Balderson 347 M50 Bowland FR 02:52:08
49 Stephen Edwards 387 M40 Calder Valley FR 02:52:49
50 Simon Bourne 261 M45 Calder Valley FR 02:53:02
51 Matthew Duckworth 271 M CleMH 02:53:25
52 Mark Burley 500 M Macclesfield H 02:53:39
53 Dan Miller 407 M Endurance Store 02:53:44
54 Andy Ford 402 M Horwich RMI H 02:53:45
55 John Firth 97 M U/A 02:53:49
56 Darren Fishwick 157 M45 Chorley 02:54:13
57 Ross Bibby 57 M Valley Striders 02:54:16
58 Stephen Shorrock 362 M Barlick FR 02:54:24
59 Marc Smith 487 M Trawden AC 02:55:02
60 Ian Symington 434 M Calder Valley FR 02:56:22
61 Barry Wilkinson 275 M50 Borrowdale 02:56:39
62 Mick Dobson 221 M45 Trawden AC 02:56:45
63 Andrew Britton 179 M40 Wharfedale H 02:57:03
64 Chris Goddard 180 M Todmorden H 02:57:55
65 Tim Harvey 399 M40 York & Knavesmire 02:58:04
66 Daniel Pratt 499 M Wharfedale H 02:58:10
67 Simon Everett 443 M50 North Leeds FR 02:58:12
68 Ed Bailey 519 M U/A 02:58:24
69 Ethan Hassell 294 M Wharfedale H 02:58:29
70 Andy McFie 24 M Todmorden H 02:58:37
71 Andrew Orr 355 M45 CleMH 02:58:41
72 Daniel Hurd 507 M U/A 02:59:02
73 Craig Stansfield 291 M45 Rossendale H 02:59:04
74 Dave Lund 156 M Dark Peak FR 02:59:18
75 Paul Jackson 470 M Dark Peak FR 02:59:33
76 David Murphy 13 M50 Rossendale H 02:59:42
77 Chris Snell 313 M CleMH 02:59:45
78 Will Buckton 420 M Settle H 02:59:52
79 Lyndon Ashley 238 M45 Esk Valley Fell Club 03:00:24
80 Dan Gilbert 61 M40 Horwich RMI H 03:00:48
81 Sam Downey 249 M Keighley & Craven 03:01:10
82 Barry Scott 211 M45 Wharfedale H 03:01:35
83 Michael Lomas 152 M Ilkley H 03:01:47
84 Roger Barr 148 M40 U/A 03:01:57
85 Mark Whittaker 175 M40 U/A 03:02:18
86 Tom Beebe 69 M40 Barlick FR 03:02:32
87 Kevin Salter 464 M40 Trawden AC 03:02:33
88 Paul Evans 102 M Elvet Striders 03:02:40
89 James Hingley 260 M Horsforth H 03:02:51
90 Leigh Warburton 367 M60 Bowland FR 03:03:17
91 David Naughton 442 M55 CleMH 03:03:27
92 Richard Bardon 466 M45 Endurance Store 03:03:33
93 Daniel Greenwood 209 M45 Meltham AC 03:03:56
94 John Allan 58 M Calder Valley FR 03:04:04
95 Mark Wildsmith 381 M40 Settle H 03:04:20
96 David McGuire 43 M45 Wharfedale H 03:04:39
97 Gavin Smith 167 M Skipton AC 03:04:57
98 Calvin Routledge 457 M45 Ambleside AC 03:04:59
99 Lorraine Slater 292 W45 Barlick FR 03:05:05
100 Jane McCarthy 125 W40 Ilkley H 03:05:14
101 Matthew Richardson 178 M Saltaire Striders 03:05:16
102 Martin Terry 214 M55 CleMH 03:05:25
103 Adam Hayden 155 M Dark Peak FR 03:05:29
104 Patrick Wardle 166 M Fellandale 03:05:43
105 Deborah Gowans 105 W50 Accrington RR 03:05:49
106 Hayley Evans 186 W Buckley Runners 03:05:49
107 Allan McKeown 35 M40 Bowland FR 03:05:57
108 Bevan Adams 409 M45 Retford AC 03:06:02
109 Ian Ferguson 298 M55 Bingley H & AC 03:06:13
110 Nathan Crossley 363 M50 Horsforth H 03:06:51
111 Zach Jennings 379 MU23 Settle H 03:06:52
112 Stuart Hunn 217 M Wharfedale H 03:07:07
113 Peter Stobbs 337 M50 Trawden AC 03:07:11
114 Craig Storozuk 417 M Trawden AC 03:07:40
115 Stephen Hilton 431 M45 U/A 03:07:46
116 Paul Howard 124 M40 U/A 03:07:48
117 Toby Evans 240 M45 Rossendale H 03:07:54
118 Mark Ellithorn 340 M50 Chorley AC & Tri C 03:08:06
119 Richard Walker 506 M U/A 03:09:03
120 Nick Jones 484 M40 Buxton AC 03:09:08
121 Adam Storer 471 M45 U/A 03:09:20
122 Carol Morgan 55 W40 Nidd Valley 03:09:36
123 Amy Freeman 160 W Darwen Dashers 03:10:21
124 Simon Vallance 200 M50 Valley Striders 03:10:40
125 Martin Haworth 426 M U/A 03:10:48
126 Carlos Bedson 213 M45 Cheshire Hill Racers 03:11:11
127 Leigh Hinchcliffe 162 M45 Pudsey Pacers RC 03:11:15
128 J-P Hopkinson 429 M45 Keighley & Craven 03:11:20
129 Stuart Lewis 425 M40 U/A 03:11:24
130 Albert Sunter 489 M55 Lostock AC 03:11:40
131 Molly Ralphson 490 W40 Trawden AC 03:11:51
132 Robert Gray 352 M40 Todmorden H 03:12:24
133 David Whitfield 371 M45 RRRC 03:12:42
134 Scott Smith 447 M Selby Striders 03:12:46
135 Paul Mills 22 M50 Bolton United H 03:12:51
136 David Fountain 170 M Wharfedale H 03:13:36
137 Jim Turner 311 M Bowland FR 03:13:43
138 Matthew Fawthrop 284 M Rossendale H 03:13:49
139 Steve Rhodes 135 M50 Hyde Park H 03:13:57
140 Karen Pickles 315 W45 Pudsey & Bramley 03:14:04
141 Gillian Lindsey 191 W45 Macclesfield H 03:14:17
142 John Boothman 215 M55 Barlick FR 03:14:40
143 Tom Cosway 247 M Trawden AC 03:15:10
144 Andy Pritchard 187 M45 Buckley Runners 03:15:25
145 Michael McKenna 475 M65 Dallam RC 03:15:36
146 David Carberry 5 M45 Wetherby Runners 03:15:42
147 Maurice O’Brien 36 M45 Holcombe H 03:16:02
148 Neil Jones 52 M40 U/A 03:16:17
149 Michael Ireland 461 M50 Rossendale H 03:16:20
150 Simon Ford 303 M40 Astley&TyldesleyRR 03:16:42
151 Mike Vogler 462 M40 Black Combe R 03:16:56
152 Alex Braysford 225 M45 CleMH 03:17:08
153 Jessica Richardson 492 W Lonsdale FR 03:17:22
154 Matthew Robinson 127 M40 U/A 03:17:45
155 Rowan Temple 188 M Kirkstall H 03:17:59
156 Ellie Maddocks 378 W Lonsdale 03:18:05
157 James Morrison 190 M40 Tiverton H 03:18:22
158 Alan Dorrington 165 M45 CleMH 03:18:28
159 Simone Capponi 216 M40 Penny Lane Striders 03:18:38
160 Pauline Linton 430 W50 FRA 03:18:54
161 Stephen Grimley 516 M45 Calder Valley FR 03:19:17
162 Helen Price 26 W45 Harrogate H 03:19:21
163 Nick Keen 46 M Chapel Allerton R 03:19:23
164 Darren Sheppard 369 M45 Framlingham Flyers 03:19:32
165 David McChesney 29 M U/A 03:19:46
166 Ivan Whigham 403 M55 CleMH 03:19:50
167 Peter Hampshire 146 M45 Pensby Runners 03:20:13
168 Bob Foreman 472 M55 Matlock AC 03:20:24
169 Gary Bradley 184 M50 Barlick FR 03:20:31
170 Jason Craven 71 M Rossendale H 03:20:36
171 Mike Wallis 440 M60 CleMH 03:20:41
172 David Ralphs 123 M55 Newburgh N 03:20:53
173 Tony Thornton 169 M45 Settle H 03:21:00
174 Simon Taylor 73 M40 Darwen Dashers 03:21:05
175 Jack Rose 504 M Hyde Park H 03:21:12
176 Elliot Skorupa 285 M Rossendale H 03:21:25
177 Gary Chadderton 224 M55 Horwich RMI H 03:21:47
178 Paul Calderbank 510 M55 Ilkley H 03:21:58
179 Stephen Bark 30 M45 Skegness & District 03:22:00
180 Paul Freeman 266 M Rucksack Club 03:22:17
181 Andrew Haworth 365 M Trawden AC 03:22:26
182 Mick Procter 201 M50 U/A 03:22:35
183 Tony Marlow 283 M50 Lostock AC 03:23:29
184 Gareth Crabb 51 M45 Scunthorpe & Dist 03:23:36
185 Martin Farrar 448 M55 Wharfedale H 03:23:53
186 Natalie Murphy 14 W50 Rossendale H 03:24:03
187 Des Thorpe 289 M50 Saddleworth R 03:24:21
188 Zenon Wisniowski 392 M40 U/A 03:24:55
189 Mike Hitchmough 469 M50 Newburgh N 03:25:01
190 John Thompson 49 M45 Newburgh N 03:25:34
191 Mark Nutter 1 M55 CleMH 03:25:36
192 Ian Race 85 M55 Helm Hill 03:25:55
193 Angela Paxton 444 W50 Keighley & Craven 03:25:57
194 Robert Sharkey 103 M40 Lostock AC 03:26:19
195 Jean Powell 218 W45 Wharfedale H 03:26:29
196 Ben Hoyle 414 M Barlick FR 03:26:32
197 Jeff Singleton 274 M Baildon Runners 03:26:45
198 Richard Campbell 459 M40 Rossendale H 03:26:51
199 Dale Grimshaw 346 M40 Trawden AC 03:26:55
200 Fiona Hall 75 W40 Trawden AC 03:27:00
201 Benjamin Laverick 451 MU23 Uni of York Athletics 03:27:12
202 Josie Greenhalgh 108 W45 Lostock AC 03:27:19
203 John Singh 194 M Saltaire Striders 03:27:55
204 Leon Winder 234 M Idle AC 03:28:24
205 Simon Conroy 93 M45 Dark Peak FR 03:28:35
206 Kate Whitfield 374 W45 Mercia FR 03:28:41
207 Andy Bradley 465 M50 CleMH 03:28:44
208 John Evason 480 M Black Combe R 03:28:50
209 Dominic Hoare 142 M40 Bowland FR 03:29:15
210 Tom Smith 393 M50 Bowland FR 03:29:16
211 Alexandra Dent 491 W U/A 03:29:46
212 Richard Mackey 427 M Saddleworth R 03:29:47
213 Chris Usher 87 M40 Newburgh N 03:29:52
214 Gerald Gibson 63 M U/A 03:30:15
215 Donna Edmondson 256 W40 Idle AC 03:30:16
216 Kevin Good 385 M40 Macclesfield H 03:30:23
217 Ben Mason 358 M40 Pudsey Pacers RC 03:30:34
218 Neil Wallace 47 M40 Pudsey & Bramley 03:30:37
219 JoanneWorboys-Hdg 287 W45 Denby Dale AC 03:30:39
220 Tim Laney 343 M55 U/A 03:30:45
221 Andrew McFarlane 45 M45 Rossendale H 03:30:58
222 Maria Cook 50 W40 Parbold PP 03:31:06
223 Mick Brankin 441 M45 U/A 03:31:16
224 Kelly Whiteside 496 W45 Trawden AC 03:31:19
225 Geoff Cooper 181 M45 Matlock AC 03:31:48
226 Michael Wilding 79 M45 Darwen Dashers 03:31:54
227 Matt Bourne 115 M45 Bowland FR 03:31:59
228 Bill Beckett 278 M50 Chorley AC & Tri C 03:32:06
229 Jann Smith 268 W45 Ilkley H 03:32:14
230 Timothy Jacobs 280 M45 North Leeds FR 03:32:26
231 Jason Scott 68 M45 Pennine FR 03:32:27
232 Victoria Peel 334 WU23 Barlick FR 03:32:30
233 Chris Smith 196 M45 Tunbridge Wells H 03:32:31
234 Rebecca Howard 229 W Settle H 03:32:32
235 Dave Copping 171 M50 Keighley & Craven 03:32:34
236 Paul Elcock 277 M45 Barlick FR 03:32:38
237 Craig Blackwell 81 M45 Baildon Runners 03:32:39
238 William Taylor 223 M50 Rossendale H 03:32:49
239 Simon Franklin 54 M50 Fellandale 03:33:18
240 James Riley 382 M45 Todmorden H 03:33:33
241 Stuart Russell 353 M45 Calder Valley FR 03:33:42
242 John Tatham 147 M45 Macclesfield H 03:33:56
243 Richard Timms 309 M45 Settle H 03:34:22
244 Stuart Macpherson 138 M U/A 03:34:38
245 Alison Wainwright 428 W45 Dark Peak FR 03:34:44
246 Brian Hickey 106 M55 U/A 03:35:02
247 Christopher Swinson 502 M U/A 03:35:08
248 Peter Shelley 467 M50 Ilkley H 03:35:09
249 William Lowe 208 M55 Rossendale H 03:35:13
250 Kate Mansell 344 M45 Todmorden H 03:35:32
251 Philip Lister 395 M U/A 03:35:52
252 Jason Schofield 119 M45 Wharfedale H 03:35:57
253 Jacqueline Collins 517 W Barlick FR 03:36:10
254 Christine Howard 400 W45 Matlock AC 03:36:11
255 Richard Bembridge 91 M45 Dark Peak FR 03:36:12
256 Kerrie-An Bretherton 222 W40 Trawden AC 03:36:24
257 Andy Watts 121 M65 Cheshire Hill Racers 03:36:25
258 Robert Halstead 437 M55 Todmorden H 03:36:43
259 Steve Boom 132 M45 Pudsey Pacers RC 03:36:44
260 Matthew Haworth 348 M Trawden AC 03:36:54
261 Julie Gardner 100 W55 Macclesfield H 03:37:05
262 Kenny Tovell 503 M45 Framlingham Flyers 03:37:10
263 Paul Heeley 172 M40 Fellandale 03:37:15
264 Mario Barbosa 257 M40 Idle AC 03:37:28
265 Lisa Parker 110 W Accrington RR 03:37:30
266 Jonathan Macdonald 94 M40 U/A 03:37:35
267 David Parker 220 M50 St. Theresa’s AC 03:37:37
268 Dan Taylor 53 M Todmorden H 03:37:38
269 John Lovell 139 M40 U/A 03:37:57
270 Nigel Jeff 3 M50 Buxton AC 03:38:12
271 Neil Smith 6 M40 Trawden AC 03:38:29
272 Mark Storey 197 M50 Trawden AC 03:38:48
273 Helen Buchan 366 W Calder Valley FR 03:38:53
274 Harry Bates 435 M U/A 03:39:44
275 Martyn Price 25 M55 Harrogate H 03:39:50
276 Tim Horrocks 270 M50 Pennine FR 03:40:03
277 Alex Cowin 468 M Penny Lane Striders 03:40:32
278 Kevin Smith 248 M50 Red Rose 03:40:49
279 Avril Duckworth 432 W55 U/A 03:40:56
280 Andy Forbes 128 M45 Todmorden H 03:41:02
281 Emil Andrews 273 M40 Pudsey & Bramley 03:41:05
282 James Penson 456 M45 Stainland Lions 03:41:07
283 Pete Booth 413 M65 CleMH 03:41:22
284 Susie Pedder 460 W45 Trawden AC 03:41:40
285 Andrew Price 67 M Baildon Runners 03:41:43
286 Louise Waller 204 W Rossendale H 03:41:49
287 Chris Funnell 263 M50 CleMH 03:42:02
288 Kent Bailey 182 M50 Wharfedale H 03:42:22
289 Mike Ernill 336 M45 Lostock AC 03:42:29
290 Daryl Mullen 136 M50 Newburgh N 03:42:31
291 Robert Tyson 452 M Todmorden H 03:42:53
292 Calvin Ferguson 70 M Calder Valley FR 03:43:04
293 Wally Coppelov 41 M55 Newburgh N 03:43:17
294 David Ahearn 237 M U/A 03:43:35
295 Richard Revill 259 M Leeds&Bradford Tri 03:43:48
296 Michael Haran 206 M U/A 03:44:44
297 David Pickering 192 M50 Retford AC 03:44:56
298 Richard Buckle 264 M45 Leeds&Bradford Tri 03:45:00
299 Ann Hall 300 W55 North Leeds FR 03:45:20
300 Graham Hobson 12 M60 Garstang RC 03:45:22
301 Alison Weston 357 W50 Ilkley H 03:45:24
302 Fred Buenbier 59 M60 Newburgh N 03:45:41
303 Fionnuala Swann 359 W45 Trawden AC 03:45:51
304 Andrew Haines 326 M Swinton RC 03:46:52
305 Martin Smillie 479 M60 FRA 03:47:04
306 Rhys Feeney 388 M U/A 03:47:15
307 Tom Hall 137 M U/A 03:47:19
308 Nick Dewell 370 M45 Keighley & Craven 03:47:35
309 Bill Crowther 145 M50 U/A 03:47:45
310 Stephen Dixon 65 M60 Valley Striders 03:48:22
311 Jennifer Garside 107 W45 Trawden AC 03:50:10
312 Danny Teare 308 M45 Blackburn H 03:50:57
313 Hilary Barber 34 W50 Keighley & Craven 03:51:07
314 Mark Shuttleworth 113 M50 Lostock AC 03:52:01
315 Rebecca Wadeson 390 W Skelmersdale BH 03:52:20
316 Cathy Ayton 513 W Ilkeston 03:52:21
317 Peat Fitzpatrick 438 M50 U/A 03:52:26
318 Joe Bates 455 M U/A 03:52:30
319 Stuart Hayton 376 M50 U/A 03:52:38
320 Steve Wathall 317 M55 U/A 03:52:45
321 Justin Bramall 193 M U/A 03:52:46
322 Neil Hill 185 M50 Stadium Runners 03:52:48
323 Andrew Duffy 389 M45 Preston H 03:53:16
324 Eddie Lesniak 231 M60 Achille Ratti CC 03:53:39
325 Hilary Tucker 276 W55 North Leeds FR 03:53:44
326 Pin Dhillon-Downey 2 W40 FRA 03:53:47
327 Richard Gregson 351 M Holcombe H 03:53:52
328 Caroline Clarke 251 W55 Pudsey Pacers RC 03:55:17
329 William Miller 329 M U/A 03:55:18
330 Caroline Oldfield 32 W Harrogate H 03:55:21
331 David Oldfield 31 M Harrogate H 03:55:22
332 Robert Hall 120 M45 Scarab Tri 03:56:12
333 Jim Maxfield 96 M65 Newburgh N 03:56:36
334 Sarah Wood 360 W Valley Striders 03:56:40
335 John Leech 255 M55 Dallam RC 03:57:05
336 Martyn Stocker 151 M Ilkley H 03:57:27
337 Ben Watson 77 M40 Baildon Runners 03:57:31
338 Louise Greenwood 117 W45 Todmorden H 03:57:40
339 Paul Atkinson 83 M50 Wetherby Runners 03:57:56
340 Karen Hood 418 W Skipton AC 03:58:13
341 Ian Rodgers 88 M45 Keighley & Craven 03:58:25
342 Sam Healy 177 M40 North York MoorsAC 03:58:28
343 Darren Crossley 372 M45 U/A 03:59:03
344 Lucy Brown 415 W Trawden AC 03:59:11
345 Ben Edmondson 203 M40 Rossendale H 03:59:14
346 Steven Jeffs 281 M50 Dallam RC 03:59:46
347 Scott Leach 168 M40 Fellandale 04:00:06
348 Catriana Purdy 252 W40 North Leeds FR 04:00:50
349 Carmel Ramwell 310 W45 Settle H 04:01:01
350 Mary Edgerton 37 W55 Pennine FR 04:01:04
351 Darren Baker 412 M50 FRA 04:01:11
352 Kath Brierley 386 W55 Todmorden H 04:01:30
353 Mike Vinegrad 463 M45 East Hull H 04:02:52
354 Chris King 397 M45 Queensbury RC 04:03:23
355 Jasmine Banks 486 W40 U/A 04:04:01
356 Igs Robun 450 M40 Saltaire Striders 04:04:06
357 Philip Spencer-Gray 21 M Astley&TyldesleyRR 04:05:45
358 Tim Thom 314 M50 Keighley & Craven 04:06:56
359 Lucy Mallinson 66 W U/A 04:07:06
360 David Leslie 299 M65 Todmorden H 04:07:59
361 Adela Reperecki 74 W55 Ilkley H 04:08:18
362 Matt Withers 90 M Lostock AC 04:08:22
363 Richard Jarvis 239 M45 Dallam RC 04:08:41
364 Benjamin Beckwith 453 M Todmorden H 04:09:19
365 Richard Morris 76 M50 Ilkley H 04:09:43
366 Matthew Armstrong 458 M40 Hyde Park H 04:10:07
367 Darren Earnshaw 15 M40 Calder Valley FR 04:10:07
368 Heather Baines 509 W U/A 04:11:01
369 Stephen Ainsworth 293 M60 CleMH 04:11:09
370 Kevin Grogan 508 M55 U/A 04:11:14
371 Kevin Holmes 454 M50 U/A 04:11:17
372 Andrew Webster 282 M45 CleMH 04:11:22
373 Michael Roberts 189 M Kirkstall H 04:12:02
374 Dave Smith 406 M55 Endurance Store 04:12:32
375 Iain Asher 226 M50 Darwen Dashers 04:12:44
376 Andrew Foster 269 M50 CleMH 04:12:52
377 Ian Cross 335 M50 NYP Tri 04:12:58
378 Steven Jones 38 M55 Dark Peak FR 04:13:44
379 Fiona Steele 408 W Leigh H 04:14:28
380 Rose George 48 W45 North Leeds FR 04:15:49
381 Martin Bullock 319 M50 Pudsey Pacers RC 04:15:50
382 Richard Bell 478 M55 Wetherby Runners 04:16:09
383 David Naylor 449 M60 CleMH 04:16:55
384 Mark Checkley 101 M55 Lostock AC 04:18:31
385 Trevor Matty 18 M50 Dark Peak FR 04:18:42
386 Martin Walsh 380 M70 Bowland FR 04:19:15
387 Sheelagh Ratcliff 195 W55 North Leeds FR 04:19:45
388 Chris Duro 424 M55 Derwent R 04:20:03
389 Duncan Marsh 11 M45 Dark Peak FR 04:20:42
390 Alan Turner 104 M50 Keighley & Craven 04:22:55
391 Sarah Bagley 339 W Keighley & Craven 04:23:13
392 Chris Hudson 419 M40 Kirkstall H 04:24:44
393 Louise O’Brien 243 W40 Kirkstall H 04:24:45
394 Martin Rowe 485 M60 Northampton RR 04:24:46
395 Chris Baumby 158 M50 Sandbach Striders 04:25:10
396 Bee Masters 495 W U/A 04:26:20
397 Anne Milner 130 W50 Wharfedale H 04:26:35
398 Steve Milner 129 M55 Wharfedale H 04:26:38
399 Sue Roberts 323 W55 Todmorden H 04:27:20
400 Mandy Goth 373 W55 Todmorden H 04:27:20
401 Jim Masters 494 M40 Wye Valley R 04:27:27
402 Anand Raval 377 M Keighley & Craven 04:28:22
403 Fiona Armer 242 W50 Todmorden H 04:29:25
404 Ian France 433 M50 Bowland FR 04:29:38
405 Berin Jones 159 M45 Holcombe H 04:30:29
406 Duncan Watson 60 M40 U/A 04:31:18
407 Angela Shian 305 W40 CleMH 04:31:28
408 Justin Edwards 356 M40 U/A 04:31:29
409 Michael Flatley 354 M Calder Valley FR 04:31:43
410 Sarah Smith 44 W50 Valley Striders 04:31:59
411 Brett Connolly 327 M45 U/A 04:32:12
412 Tom Bennett 515 M U/A 04:33:42
413 Richard Longlands 279 M40 U/A 04:36:10
414 Nick Harris 161 M65 Rossendale H 04:36:13
415 Gary K. Boyd 141 M50 U/A 04:36:42
416 Allan Pearson 518 M45 U/A 04:36:50
417 Emily O’Connor 342 W Trawden AC 04:39:08
418 Adam Wallwork 364 M Trawden AC 04:39:09
419 Peter Noble 477 M60 Lostock AC 04:39:19
420 Peter Bolton 153 M55 Red Rose 04:39:53
421 Catherine Mercer 86 W50 Keighley & Craven 04:48:00
422 Anil Bose 245 M55 Newburgh N 05:02:54
423 Joe Baker 474 M Stadium Runners 05:09:44
11 Retired
Teams
Mens Ladies
1st.   Wharfedale H 1st.   Trawden AC
2nd.   CleMH 2nd.   Barlick FR
3rd.   Barlick FR
Results 2017